.:: Zespół Placówek Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu :: Wizyta zawodoznawcza w firmie Fakro ::.

Zespół Placowek Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

Wizyta zawodoznawcza w firmie Fakro

30. listopada 2018 r. uczniowie klasy IVa z Zespołu Szkół nr 4 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami w firmie Fakro połączonym ze zwiedzaniem zakładu. Uczniów w Sali konferencyjnej przywitał Pan Paweł Grzesiak – specjalista ds. szkoleń produktowych i przedstawił historię oraz ofertę firmy.
Pani Agata Świerczek – specjalista ds. rekrutacji zapoznała uczniów z możliwościami zatrudnienia firmy, przedstawiając walory pracy w jednym z najbardziej rozwijających się przedsiębiorstw w świecie. Uczniowie zostali poinformowani o możliwości realizacji praktyk i staży. Można również starać się o „posadę” Ambasadora Marki.
Kierownik działu automatyki zaprosił grupę do zwiedzania zakładu, zwłaszcza w kontekście produkcji systemów sterowania, co dla przyszłych elektroników było ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę automatów lutowniczych, zapoznać się ze stanowiskami konstruktorskimi oraz monterskimi.
Firma Fakro posiada także własny dział badawczo – rozwojowy, gdzie rodzą się wszelkie innowacyjne pomysły. Jako jedna z niewielu firm posiada własny dział budowy maszyn, w którym od podstaw konstruowane są nowe maszyny pracujące później przy produkcji okien.
Kwintesencją spotkania było uczestnictwo uczniów w grze symulacyjnej „Diamenty”. Grę prowadziła Pani Bożena Damasiewicz – Dyrektor Biura Zarządu. Uczniowie w grupach rywalizowali między sobą ucząc się podstaw handlu i przedsiębiorczości. Wniosek, który się nasunął to: „Praca wspólna ukierunkowana na dobro ogółu kluczem do dobrobytu narodowego.