.:: Zespół Placówek Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu :: Wizyta uczniów w firmie FAKRO ::.

Zespół Placowek Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

Wizyta uczniów w firmie FAKRO

W dniu 12 czerwca 2018 r. uczniowie trzecich klas (technik informatyk i technik elektronik) w ramach  praktyk zawodowych realizowanych w ZPKZ uczestniczyli w całodniowej wizycie studyjnej w firmie FAKRO.

Wizyta podzielona została na kilka modułów. Na wstępie p. Izabela Szczurek specjalista ds. szkoleń produktowych przedstawiła nowoczesne rozwiązania i produkty będące w asortymencie firmy. Z kolei Pani Beata Martuś-Kołbon z-ca Dyrektora ds. Personalnych, omówiła aktualne trendy na rynku pracy oraz proces rekrutacji i różnorodność stanowisk w Fakro w obszarze informatyki i elektroniki. Trzeci moduł wizyty, to spotkanie z ekspertem, które poprowadził Kierownik Działu Automatyki. Młodzież miała okazję poznać proces projektowania i produkcji rozwiązań z zakresu automatyki domowej. Po krótkiej przerwie, w ramach której  uczniowie otrzymali poczęstunek, rozpoczął się kolejny moduł obejmujący zwiedzanie zakładu.  Na początku uczniowie zapoznali się z ekspozycją pełnej gamy okien i rozwiązań technologicznych sądeckiej fabryki. Następnie  zostali oprowadzeni przez kierownika Wydziału Metali po poszczególnych działach produkcyjnych, w szczególności: Blacharnię, Wydział Włazów i Świetlików  oraz Wydział Metali, w ramach których obserwowali rozwiązania technologiczne z zastosowaniem nowoczesnych pił tarczowych, automatycznej prasy  czy obrabiarki CNC do stolarki aluminiowej. Mieli również okazję zwiedzić Dział Budowy Maszyn i Utrzymania Ruchu oraz zapoznać się z procesem produkcji szkła (od etapu cięcia po hartowanie). W kolejnej części wizyty, uczniowie poznali działalność Laboratorium Działu Certyfikacji i Kontroli Jakości. W laboratorium uczestniczyli w wykonywanych testach jakości szkła. W dalszej części wizyty, uczniowie zwiedzili Dział Badań i Rozwoju gdzie zapoznali się z rozwiązaniami z obszaru projektowania z zastosowaniem wspomagania komputerowego oraz prototypowania 3D. Dodatkowo, obejrzeli komory klimatyczne, w których sprawdzane są produkty w tzw. trudnych warunkach eksploatacji. Ostatnim modułem wizyty było spotkanie z przedstawicielem Fundacji Pomyśl o przyszłości, który przedstawił cele fundacji oraz opowiedział o istotnej roli budowania kapitału społecznego jako kluczowego elementu rozwoju polskiej gospodarki.

Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od firmy.

Serdecznie dziękujemy firmie Fakro za wspaniałą i niezawodną organizację. Dopracowany w każdym szczególe program zwiedzania zakładu potwierdził międzynarodowy charakter sądeckiego przedsiębiorstwa. Wierzymy, że zobaczenie „od kuchni” jak funkcjonuje globalna firma to dla naszych uczniów bardzo inspirujące i rozwijające doświadczenie.

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018

Wizyta wycieczka Fakro czerwiec 2018